Unsound London wraca do Barbicanu 6 maja. Transmisje programu dyskusyjnego z krakowskiej edycji 2022 w najbliższych tygodniach!
Już 6 maja Unsound wraca do Londynu (i Barbicanu), aby zaprezentować trzy projekty, które miały swoją premierę podczas krakowskiej edycji festiwalu w 2022 roku. Wystąpią wschodzące gwiazdy muzyki eksperymentalnej i elektronicznej, jak i uznani artyści i artystki. Bilety znajdziecie na stronie internetowej Barbicanu.
W programie między innymi supergrupa Osmium. W jej skład wchodzą: nagrodzona Oscarem kompozytorka Hildur Guðnadóttir, zdobywca Grammy brytyjski sound designer i producent Sam Slater, znany z gatunkowych przewrotek James Ginzburg (emptyset) oraz awangardowy indonezyjski wokalista Rully Shabara (Senyawa). Przy użyciu specjalnie skonstruowanych instrumentów tworzą hipnotyzującą muzyką, szukając równowagi pomiędzy tym, co mechaniczne i organiczne.
Przed nami także najnowszy projekt Robina Foxa, materiał inspirowany twórczością polskiego innowatora sztuk audiowizualnych Stanisława Ostoi-Kotkowskiego. Fox opisuje swoje nowe dzieło jako „audiowizualną rzeźbę czasoprzestrzenną”, która przy użyciu projektorów laserowych przekształci unikalną architekturę Barbicanu w zupełnie nowe środowisko.
Kopenhaska artystka Sofie Birch i polska wokalistka Antonina Nowacka wydały niedawno wspólny album „Languoria”, na którym płynnie łączą oniryczny ambient Birch z porywającym wokalem Nowackiej. Utwory znane z albumu staną się pretekstem do twórczej improwizacji, a występ wzbogacony będzie o scenografię autorstwa ukraińskiej artystki Planety i światło autorstwa Jacqueline Sobiszewski.
W najbliższych tygodniach zapraszamy także na nasze kanały społecznościowe, gdzie ruszamy z publikacją nagrań dokumentujących najciekawsze dyskusje z zeszłorocznego programu Unsoundu w Krakowie. Streamingi będą się odbywać w każdy wtorek o 19:00 na naszym Facebooku i Youtubie. Na unsoundowym kanale znalazło się już spotkanie z Kate Molleson poświęcone jej książce „Sound Within Sound”, w której dekonstruuje kanon dwudziestowiecznej muzyki klasycznej.
Przed nami jeszcze:
31/01 – Westplaining (Yulia Krivich, Jan Smoleński, Tatiana Kozak i Kaja Puto)
7/02 – Building Bridges Between Bubbles Conversation (Wassim Z. Alsindi, Laura Lotti, Paul Seidler)
14/02 – Artist talk: Speculative Music (Wojciech Rusin i Jennifer Lucy Allan)
21/02 – Geography, Magic and Decolonised Sounds (Yennu Ariendra, Debit, DeForrest Brown Jr.)
28/02 – The Evolution of Music (Michael Spitzer)
07/03 – Cyberfeminism and Neopatriarchy (Joanna Walsh, Karolina Sulej)