Dzień Trzeci Unsoundu 2019
Ten dzień również zaczynamy od porannego koncertu. Już za chwilę zagra dla nas zespół Kwartludium, który premierowo wykona kompozycje współczesnych, polskich kompozytorów: Teoniki Rożynek, Jana Duszyńskiego i Rafała Ryterskiego. Koncert poprzedzi warsztat zatytułowany „Kwartludium, roboty, arduino i game over - otwarte, interaktywne opowieści o muzyce współczesnej". Wstęp jest wolny!
W programie dyskusyjnym czeka nas tego dnia kilka ciekawych wydarzeń. Najpierw „Duchologia polska”, czyli rozmowa o stronie wizualnej polskiej transformacji. Następnie spotkanie, w trakcie którego spróbujemy się dowiedzieć, jak możemy przełamać hegemonię mediów głównego nurtu przy pomocy idei DIY (prowadząca Nathalie Olah nie dotarła niestety do Krakowa - odbędzie się telekonferencja) oraz wspierając lokalne inicjatywy. Późnej nowojorski artysta i teoretyk mediów Deforrest Brown Jr. opowie o sytuacji czarnych osób w przemyśle muzycznym. Przed nami także rozmowa o solidarności międzygatunkowej oraz sytuacji osób queerowych na polskiej scenie klubowej. Wszystkie dyskusje odbędą się w Pałacu Krzysztofory. Wstęp jest wolny.
W Kinie Pod Baranami można zobaczyć dziś filmy: „What Is Democracy?”, w którym filozofka, reżyserka i aktywistka Astra Taylor podróżuje po świecie i krytycznie przygląda się systemom demokratycznym oraz „Hail Satan?”, dokument o Świątyni Szatana w Stanach Zjednoczonych, który pokazje, jak organizacja wykorzystuje oddolny aktywizm do walki o sprawiedliwość społeczną i równość religijną. Pokazy filmowe wymagają dodatkowego biletu, nie są objęte karnetem.
O godzinie 16:00 na Grodzkiej 43 otworzy się wystawa „Armageddon Shelter in the Shape of a Giant Cigar”. Tego dnia odbędą się równeż warsztaty. Jedne poświęcone bezpieczeństwu imprez klubowych, a podczas drugich będziemy tworzyć ziny. Gazetki będzie można kupić w trakcie festiwalu.
Przed nami także Unsoundowa transmisja na żywo z kawiarni Busz. Gospodarzem odcinka jest dziś Progrefonik, a gośćmi programu będą Łukasz Warna-Wiesławski aka Rusałka (współkurator Unsoundu), Dreamcrusher oraz Semprey. Wstęp jest wolny. Można także słuchać i oglądać online (na Facebookach Progrefonika i Unsoundu).
W Mandze wieczór otworzy Zvanai, nowy zespół Kamila Szuszkiewicza, który w muzyce ludowej ze Wschodniej Europy poszukuje transowych brzmień. Później Ka Baird - amerykańska multiinstrumentalistka, która inspiracji poszukuje w obrzędach i rytuałach. Ze Stanów przyleci również Dreamcrusher, czyli noisowy, nihilistyczno-queerowy głos z Nowego Jorku. Często publikuje i gra koncerty, które w dużej mierze oparte są na interakcji z publicznością. Wieczór zakończy Japoński zespół Goat. Jego członkowie posługują się gitarą, basem, saksofonem i perkusją z bezlitosnym minimalizmem. Tworzą w ten sposób muzykę, która zaciera granice między awangardą a rockiem. Niewielka pula biletów będzie dostępna na bramce.
Po szczegóły dotyczące wszystkich dzisiejszych wydarzeń odsyłamy do harmonogramu.
Biuro Festiwalowe jest otwarte każdego dnia do końca festiwalu, od 12:00 do 18:00. Posiadacze karnetów mogą odebrać tu opaskę. W biurze można nabyć również bilety na poszczególne koncerty. Odsyłamy do podstrony biletowej w celu sprawdzenia dostępności. Adres biura to Pałac Krzysztofory, Szczepańska 2.