Dziś Bandcamp Friday. Wesprzyj bezpośrednio ukraińskich artystów i artystki

You are in the archives

Go back to the current page
←  Powrót

Aktualności

04.03.2022

Dziś Bandcamp Friday. Wesprzyj bezpośrednio ukraińskich artystów i artystki

Dziś Bandcamp Friday. Wesprzyj bezpośrednio ukraińskich artystów i artystki

Podobnie jak wiele organizacji w Polsce, Unsound od dawna czuje się związany z Ukrainą. Już w 2004 roku w programie festiwalu pojawiły się artystki i artyści zza wschodniej granicy. Razem z lokalnymi organizatorami przygotowywaliśmy także edycje specjalne, które odbywały się w Kijowie i we Lwowie. Obecne wydarzenia potwornie nas zasmucają, jedyne, co możemy robić, to nadal wspierać Ukraińców i Ukrainki w walce o wolność. Wspieramy również Białorusinów oraz Rosjan, którzy publicznie protestują, mając świadomość podejmowanego ryzyka. Slava Ukraini!

 

Dlatego dziś na Bandcampie Unsoundu w ramach Bandcamp Friday można bezpośrednio wspierać ukraińskich artystów i artystki – zobacz ich listę. Tutaj udostępniamy listę ostatnich nagrań, a tutaj znajduje się jeszcze szerszy wybór. Z kolei tutaj możesz się dowiedzieć, jak innymi sposobami można działać na rzecz Ukrainy. Również przez cały następny tydzień 100% dochodu ze sprzedaży naszych publikacji i ze sklepu Unsoundu (wiemy, że to kropla w morzu potrzeb) zostanie przekazana na działania krakowskiej inicjatywy Salam Lab, pomagającej uchodźcom. Łącznie z nowowydanym albumem „Weavings”, który ukazał się właśnie nakładem dwóch wytwórni  – Unsoundu oraz Other People. Jej pomysłodawcą jest Nicolás Jaar. Nie informowaliśmy o jej premierze, bo w obliczu wojny nie potrafiliśmy zajmować się takimi rzeczami jak promocja płyty.

 

„Weavings” to improwizacja, która składa się z długiej, rozciągniętej w czasie kompozycji rozpisanej na 16 osób. Pomysłodawca płyty, Nicolás Jaar do współpracy zaprosił artystki i artystów z całego świata. Wśród nich znaleźli się Aho Ssan, Ka Baird, Angel Bat Dawid, Ellen Fullman, Dirar Kalash, Księżyc, Laraaji, Resina, Paweł Szamburski, Juliana Huxtable, Rolando Hernández Guzmán, Wukir Suryadi i Rully Shabara z zespołu Senyawa. Utwór został nagrany w aplikacji Zoom w trakcie jednej, nieprzerwanej sesji.