Witamy posiadaczy karnetów weekendowych! Piąty dzień Unsoundu.


October 11, 2018

Witamy posiadaczy karnetów weekendowych! Piąty dzień Unsoundu.

Na Unsoundzie weekend zaczyna się w czwartek, więć serdecznie witamy wszystkich posiadaczy karnetów weekendowych. Pamiętajcie, że karnet należy wymienić na opaskę oraz identyfikator w naszym Biurze Festiwalowym na ulicy Szczepańskiej 2. Biuro jest czynne codziennie w godzinach 12:00-18:00.

Przed nami kolejne punkty programu dziennego - pięć spotkań wokół naszego przewodniego tematu „Presence”. Najpierw o motywie obecności w historii sztuki opowie Andy Battaglia. Następnie Emile Frankel i jego książka „Hearing the cloud”, której tematem jest m.in. wymyślanie przyszłych światów i kontestowanie teraźniejszości przy pomocy muzyki. Jlin, Lotic i Eltron będą dyskutowali o tym, jak nie zwariować we współczesnej branży muzycznej. Kolejne spotkanie to prezentacja Sama Rolfesa - o najnowszych narzędziach służących do tworzenia VR-u oraz o spetkaklu „Magna Stuart”. I na koniec Jay Springett, który opowie, jak uciekać przed wszechogarniającą kontrolą i fake-newsami.

W Kinie Pod Baranami można zobaczyć dzisiaj trzy filmy: „The Hum” Kristen Gallerneaux,
„90 Seconds in North Korea” Ranko Paukovica oraz “The People Republic of Desire” Hao Wu. „The Hum” opowiada o zjawisku szumu w kanadyjskim mieście Windsorze, którego źródła nie dało się przez dłuższy czas ustalić. Po filmie spotkanie z reżyserką. Wstęp jest wolny. Darmowy bilet można odebrać w kinie. „90 Seconds in North Korea” Ranko Paukovica oraz “The People Republic of Desire” Hao Wu, to opowieści o izolacji Korei Północnej oraz chińskiej obsesji na punkcie livestreamingu. Bilety dostępne są w kinie.

Jak codziennie, zobaczyć można instalację „Ephemera”. Sesje są o 13:30, 15:00 i 16:30. Wymagany jest zakup dodatkowego biletu. Dziś zobaczyć można również „a, e, i, o, u” Mirosława Bałki i „Monstera” Bartosza Zaskórskiego. Wstęp jest wolny.

Po południu powtórzony zostanie koncert Satin Made of Triggers Kamila Szuszkiewicza, Teoniki Rożynek i Antoniny Nowackiej. To w Alchemii. Wstęp jest wolny.

Na Szpitalnej 1 audycję na żywo prowadzi ponownie The Quietus. Gośćmi będą Blawan, Manni Dee i Robert Aiki Aubrey Lowe. Wstęp również wolny!

Wieczorem jedziemy do Kopalni Soli „Wieliczka”. W sali balowej wykutej głęboko pod ziemią po raz pierwszy w Polsce zagra Terry Riley – legenda amerykańskiego minimalizmu, autor takich utworów jak „In C” czy „A Rainbow in Curved Air”. Artysta wystąpi wspólnie ze swoim synem, Gyanem Rileyem, który gra na gitarze. Przed nimi pojawi się kolumbijska artystka Lucrecia Dalt. Dalt zaprezentuje „Anticlines”, swój nowy album pełen widmowych, elektroakustycznych brzmień i melorecytacji. Wieczór otworzy ambientowy set w wykonaniu RRRKRTA. Prosimy o pojawienie się w Kopalni Soli punktualnie. Ściągnięcie wszystkich na dół zajmie dużo czasu, więc przybywając na ostatnią chwilę ryzykujecie przegapienie początku koncertu. Pociągi do Wieliczki odjeżdżają ze stacji Kraków Główny o 17:03 i 18:04. Po koncercie festiwalowe autobusy zawiozą wszystkich gości do Hotelu Forum. Wydarzenia nie polecamy osobom cierpiącym na klaustrofobię, problemy ciśnieniowe oraz ataki paniki. Polecamy również ubrać płaskie, wygodne buty. Bilety są wyprzedane!

Na koniec długo oczekiwana, pierwsza impreza w Hotelu Forum „Keep me in CC”, na której usłyszeć będzie można muzykę klubową, ale nie tylko! W wielkiej Sali Balowej wystąpią artyści łączący muzykę industrialną z noisem czy techno. W Sali Żyrandolowej usłyszeć będzie można najświeższe brzmienia klubowe: rytmy afrykańskie i footwork (na żywo, na perkusji!). W kuchni odbędzie się pierwszy polski Algorave. Bilety są dostępne w biurze festiwalowym i będą dostępne na bramce.

Więcej informacji na temat biletów jak zwykle w zakładce biletowej tegorocznej edycji.

You are in the archives

Go back to the current page