Drugi dzień festiwalu rozpocznie się od prezentacji „Senstera”, kinetycznej rzeźby z lat 60. autorstwa polskiego artysty Edwarda Ihnatowicza. Praca po kilkudziesięciu latach nieobecności wraca do życia. Wszystko dzięki zespołom Akademii Górniczo-Hutniczej i krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, które sprowadziły rzeźbę do Polski i odrestaurowały ją. Zapraszamy na spotkanie z Anną Olszewską, która opowie o historii „Senstera”. Przypominamy, że to wyjątkowe dzieło, pionierskie dla wielu kierunków współczesnej sztuki, można oglądać od dzisiaj do środy, do godziny 16. Ponadto, w programie dziennym czeka na nas: rozmowa z DJ-ką Eris Drew, spotkanie z Moor Mother, prezentacja Johna Danahera na temat seksrobotów i rozmowa z Aleksandrą Przegalińską o kreatywnej sztucznej inteligencji.
W ciągu dnia w Kinie Pod Baranami kilka wyjątkowych filmów. Przed nami dokument w reżyserii Fabrizio Terranovy o Donnie Haraway – biolożce i filozofce feministycznej, która już w latach 80. zajmowała się relacją pomiędzy płcią, tożsamością i technologią. Podczas drugiego pokazu wyświetlony zostanie krótki metraż pt. „3049” (reż. patten) o niedystopijnych wizjach przyszłości oraz „Our New President” (reż. Maxim Pozdorovkin) o Donaldzie Trumpie i rosyjskiej propagandzie. Wstęp na projekcje nie jest objęty karnetem. Bilety można nabyć w kasie kina.
Dzisiejszy dzień to również szansa na doświadczenie instalacji „Ephemera: Foris” (zapraszamy o godzinie 13:30, 15:00 lub 16:30) oraz odwiedzenie Henryk Gallery, gdzie otworzy się wystawa Bartosza Zaskórskiego pt. „Monster”. Wstęp na „Ephemerę” wymaga dodatkowego biletu, na „Monstera” wstęp jest wolny.
Wieczorem spotykamy się w Mandze na czterech koncertach. Dwa pierwsze punkty programu to występy pokazujące możliwości ludzkiego głosu: Eartheater, artystka obdarzona trzyoktawowym głosem oraz Christoph de Babalon który na scenie pojawi się w towarzystwie polskiego duetu WIDT (ostatnio nagrali razem album „TEYAS”).
Dwa kolejne to improwizowany koncert dwójki Włochów: perkusisty Andrei Belfiego oraz wirtuoza taśmy magnetycznej Valeria Tricoliego. Na koniec intensywne audiowizualne widowisko w wykonaniu Jung An Tagen.
Prosimy pamiętać, że jeśli macie karnet tygodniowy, trzeba go wymienić na opaskę oraz identyfikator. Biuro festiwalowe jest otwarte każdego dnia festiwalu w Pałacu Krzysztofory na ulicy Szczepańskiej 2. Czekamy od 12 do 18. W biurze można również nabyć bilety na poszczególne wydarzenia. Dostępność można sprawdzić na podstronie biletowej krakowskiej edycji.