Czwarty dzień Unsoundu 2018


October 10, 2018

Dzisiejszy dzień rozpoczynamy od drugiego koncertu z serii Morning Glory. Tym razem będzie miał on miejsce w Synagodze Tempel. Wystąpią legendarny polski tubista Zdzisław Piernik oraz improwizujący duet HATI. Wstęp jest wolny!

W ciągu dnia zapraszamy również na darmowy koncert w Alchemii, gdzie Teoniki Rożynek , Kamil Szuszkiewicz i wokalistka Antonina Nowacka zagrają muzykę inspirowaną fenomenem ASMR. Również popołudniu, na Szpitalnej 1, pierwsza z prowadzonych na żywo audycji radiowych. Dziennikarzy The Quietusa odwiedzą Chris Watson, Dr. Ted i Resina.

Przed nami również pięć spotkań w ramach programu dziennego. Stefanos Levidis będzie opowiadać o działalności agencji Forensic Architecture, która wykorzystuje nowoczesne technologie do uzyskiwania dowodów na zbrodnie wojenne i łamanie praw człowieka. Następnie rozmowa z Chrisem Watsonem, którą poprowadzi Andy Battaglia. Czy dźwięk może służyć do opowiadania o zmieniającym się klimacie? Na to pytanie będą odpowiadali Rory Gibb, Paul Rekret i Anja Kanngieser. O muzycznej scenie we Wschodniej Afryce opowiedzą Arlen Dilsizian z ugandyjskiego festiwalu Nyege Nyege orad dj-ka Kampire. Historię systemu MIDI (służącego od lat 80. do przekazywania informacji między instrumentami elektronicznymi) przybliży Ryan Diduck. Wstęp jest wolny.

W Kinie Pod Baranami zobaczymy dzisiaj film „World of Ursula Le Guin” Arwena Curry’ego. Film dokumentalny o powieściopisarce Ursuli Le Guin, który stanowi świetne wprowadzenie do wieczornego koncertu „Music and Poetry of the Kesh”. Drugi film to „Welcome to Sodom” Floriana Weigensamera i Christiana Krönesa, dokument o wysypisku śmieci w Ghanie, gdzie składowane są elektroniczne odpady z Zachodu.
Pokazy filmowe nie są objęte karnetem, bilety można kupić w kasie kina.

Dzisiaj również można zobaczyć instalację „Ephemera”. Sesje są o 13:30, 15:00 i 16:30. Wymagany jest zakup dodatkowego biletu. Ponadto, na Kamiennej „a, e, i, o, u” Mirosława Bałki, “Monstera” Bartosza Zaskórskiego oraz na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej - kinetyczna rzeźba Senster. Wstęp jest wolny.

Najważniejszym punktem dzisiejszego programu jest koncert w Synagodze Tempel. W 1985 roku amerykańska powieściopisarka Ursula K. Le Guin i kompozytor Todd Barton nagrali wspólnie album zatytułowany „Music and Poetry of The Kesh”. Są to napisane w wymyślonym języku piosenki i utwory poetyckie, śpiewane i recytowane przy akompaniamencie wymyślonych instrumentów. Będzie to pierwsze w historii wykonanie tego dzieła na żywo. Zagrają Todd Barton i The Kesh Ensemble, zespół składający się z Ani Brody, Rafała Grozdewa, perkusjonisty Huberta Zemlera oraz Agaty Harz i Katarzyny Smoluk-Moczydłowskiej z grupy Księżyc. Wydarzenie otworzy Lea Bertucci, multiinstrumentalistka i kompozytorka muzyki elektroakustycznej, zainteresowana nie tylko barwą dźwięku, ale także samym sposobem jego fizycznego rozchodzenia się w przestrzeni koncertu.

Na koniec dnia zapraszamy do klubu przy ul. Szpitalnej 1. Będzie to rozgrzewka przed imprezami w Hotelu Forum. W programie nietypowa muzyka klubowa. Zagrają Rian Treanor, Aquarian i Tutu, dj-e, którzy w swoich miksach łączą taneczne i eksperymentalne odmiany techno. Pojawi się również Slikback, producent futurystycznej muzyki afrykańskiej z Kenii oraz Sheepshead, nowojorski dj i autor serii miksów zatytułowanych „Newtype Rythms”. Ponadto, rezydenci klubu: Chino, Charlie, Biøs i Kinzo Chrome. Ze względu na małą liczbę miejsc impreza nie jest objęta karnetem i wymaga zakupu osobnego biletu.

Prosimy pamiętać, że jeśli macie karnet tygodniowy, trzeba go wymienić na opaskę oraz identyfikator. Biuro festiwalowe jest otwarte każdego dnia festiwalu w Pałacu Krzysztofory na ulicy Szczepańskiej 2. Czekamy od 12 do 18. W biurze można również nabyć bilety na poszczególne wydarzenia. Dostępność można sprawdzić na podstronie biletowej krakowskiej edycji.

You are in the archives

Go back to the current page