Szczegóły wydarzeń Unsound Dislocation w Murmańsku, Lwowie i Kazaniu


August 03, 2017

Kolejne wydarzenia zorganizowane wspólnie przez Unsound i Goethe-Institut odbędą się już wkrótce w Murmańsku i Kazaniu w Rosji oraz we Lwowie w Ukrainie. Są one częścią projektu Dislocation, który trwa w latach w 2016-2018 w dziewięciu krajach: Białorusi, Gruzji, Kazachstanie, Rosji, Ukrainie, Kirgistanie, Tadżykistanie, Armenii i Azerbejdżanie.

Unsound Dislocation: Murmansk odbędzie się 25 sierpnia. Wydarzenie organizujemy wspólnie z Fridaymilk, niezależną organizacją skupioną na promocji kultury w kręgu polarnym. Kluczowym wydarzeniem jest rezydencja oraz widowisko audiowizualne “After its own death”, w których biorą udział NIVHEK (Liz Harris/Grouper) oraz artysta wizualny MFO (Marcel Weber). Koncert zostanie zaprezentowany również na krakowskim Unsoundzie oraz Unsound Dislocation: London w Barbicanie. Nazwiska kolejnych wykonawców ogłosimy wkrótce.

Na Unsound Dislocation: L’viv zapraszamy do Lwowskiej Filharmonii 1-2 września. Po raz pierwszy w Ukrainie zaprezentowany zostanie projekt „Lumière III” ROBERTA HENKE, jedno z najbardziej cenionych dzieł łączących dźwięk i laser. Wieczór otworzy ambientowym koncertem mieszkająca w Warszawie ukraińska artystka POLY CHAIN. Drugiego dnia siły połączą dwie legendy lat 90., artyści eksperymentujący z estetyką słowiańskiego folkloru: polski zespół KSIĘŻYC oraz SVITLANA NIANIO, ukraińska wokalistka i kompozytorka. Na scenie pojawi się również PAWEŁ ROMAŃCZUK z Małych Instrumentów. Przed nimi zagra lwowski artysta elektroniczny MANU. Podczas klubowego afterparty wystąpią ZENKER BROTHERS, Krakowiacy CHINO oraz OLIVIA, KONAKOV z Kijowa oraz reprezentant lokalnej sceny, DJ LAWRIN. Organizacyjnym partnerem wydarzenia jest Lviv Philharmonic Society.

Wspólnie z centrum sztuki współczesnej SMENA organizujemy Unsound Dislocation: Kazan. Festiwal potrwa tylko jeden dzień, 9 września, ale oferuje ponad siedemnaście godzin muzyki na dwóch scenach jednocześnie.

Berlińskiego artystę wizualnego LILLEVANA zaprosiliśmy do wykorzystania archiwum Institutu „Prometey” na Uniwersytecie Lotnictwa w Kazaniu, gdzie znajdują się prace oraz wynalazki BULATA GALEYEVA. Naukowiec zajmował się związkami muzyki oraz światła. Lillevan wykorzysta filmy oraz maszyny świetlne Galeyeva podczas koncertu z kazańską kompozytorką akuzmatyczną RUSHANIĄ NIZAMUTDINOVĄ. Projekcje Lillevana zostaną zaprezentowane również wspólnie z wizualami kolektywu WATCH ME. Również za dnia, DON’T DJ zaprezentuje warsztaty poświęcone sekwencjonowaniu kołowemu.

Część klubowa prezentuje się niezwykle obficie. W programie znajdują się m.in. LAUREL HALO oraz LOTIC, DON’T DJ, AISHA DEVI, CHINO oraz artyści z Rosji: PTU, NIKITA ZABELIN, HMOT, ABELLE, INTERCHAIN, XAN, SASHA MANIK, VANYA LIMB, RAYME, YUNGACID, OMOS29, a także artyści z wytwórni GOST ZVUK, m.in. BUTTECHNO.

You are in the archives

Go back to the current page